Recenze - Kamera do auta - černá skříňka - 4VISION1

Nedávno jsem měl možnost vyzkoušet nejnovější on board kameru do auta 4VISION01. Kameru jsem testoval jako laik běžným používáním.

 

Ukázka nočního záznamu

Ukázka denního záznamu

Rád bych shrnul několik dojmů z jejího testování. Když otevřete pěkně graficky zpracované balení naleznete dvě přihrádky. V jedné je vlastní zařízení, v druhé příslušenství (napájecí 12V kabel, adhezivní 3M držák a "přísavka" na sklo), vše zabalené zvlášť v obalu z jemné plastové fólie. Samozřejmě nechybí návod k použití a instalaci, takže si běžný motorista řekne no problém, protože ovládání a instalace je opravdu jednoduchá a dá se zvládnout intuitivně.

Po velmi rychlé instalaci do automobilu jsem zjistil že napájecí kabel je dostatečně dlouhý až 4metry, i když mám 12V zásuvku až při parkovací brzdě, což mě docela potěšilo. Kameru jsem umístil podle pokynů v návodu a podle zdravého rozumu tak aby co nejméně omezovala moje zorné pole při řízení. Kamera se automaticky zapne jakmile se po nastartování oživí i 12V zásuvka v autozapalovači.

Během jízdy mě kamera ničím neobtěžovala, dokonce ani jsem neměl tendenci sledovat co Autokamera dělá. Velký displej je zřetelně viditelný i za slunečného počasí a funkce automatického spořiče displeje zase posloužila v noci když přístroj zbytečně nevyrušuje. Kamera nahrává video ve vysokém rozlišení (FULL HD kvalita), jednoduše se pomocí paměťové karty přemístí do počítače, kde se dá bez problémů přehrát.

Využití takového zařízení nevidím jen v spedičních firmách, případně v služebních autech, ale i běžný řidič může ocenit fakt že má všechno nahrané například ve sporné situací po dopravní nehodě, kde umí taková kamera ozřejmit "kdo byl na vině" protože z vysoce kvalitních a detailních FULL HD videí, které je schopna zaznamenat vyčtete opravdu všechno co se během jízdy děje.

Auto kamery jsou v počátku, o pár let bude jimi vybavena většina vozidel. I v současnosti sice na trhu najdete množství autokamer, které však svou kvalitou a použitelností jednoznačně nepřesvědčí. Určitě se vyplatí investovat do špičkových kamer značky ECAM

 

Hodnocení této kamery:

"Kamera do auta 4VISION01 mě překvapila širokým zorným úhlem a také kvalitou záznamu v noci. Právě toto jsou situace, kdy se opravdu může stát nehoda a pokud používáte tuto kameru, můžete snadněji prokázat svou nevinu i když se podstatná část situace stane na okraji cesty av noci. Navíc je provedení kamery takové, že se dá snadno sundat z čelního skla a nebude lákat zvědavce, Sám jsem tuto kameru použil i při natáčení jedné z mých videorecenzií IT automobilu a obraz je srovnatelný s kamerami, které jsem si pro tento účel déle vybral. "

Používá se opensource systém OpenCart
© 2018